Rakovina věc veřejná

Obsah a cíle projektu

Benefiční projekt „Pošli příběh“ je určen pro širokou veřejnost, která má touto cestou možnost sdělit dalším lidem svůj příběh, úvahu, zkušenost či poselství, jež mají jednoho společného jmenovatele –onemocnění rakovinou jak u sebe, tak i u osob v blízkém okolí.

Díky projevenému zájmu veřejnosti jsme se po uplynulých dvou úspěšných ročnících projektu Pošli příběh rozhodli aktivity této činnosti posílit a časově rozšířit po celý rok.  Rakovina je bohužel stále velmi silný hráč a může se kdykoli týkat každého z nás. Nejen úspěšná léčba, ale i kritéria výběru  tohoto onemocnění jsou stále předmětem výzkumu, jehož podporu má Nadace Rakovina veřejná ve svém  hlavním zaměření.  Na druhou stranu právě díky intenzivní práci všech výzkumných pracovišť  má velká řada Vašich příběhů šťastný konec a mohou tak  připomenout, že se tento boj vyhrát dá.

 Budeme obohacovat nejen formu projektu, ale  i obsah těchto stránek. Jejich nová podoba je prvním zrcadlem, které Váš zájem i sílu projektu odráží. 

Začíst se nově můžete do rozhovorů s významnými osobnostmi, které  se v jakékoli roli projektu účastní.  Pochopitelně se můžete těšit na další, protože se budeme snažit získat pro Vás názory, kréda, zkušenosti i osobní životní filozofii  všech zajímavých lidí, s kterými se během našich aktivit setkáme.

Již mnoha studiemi byla prokázaná skutečnost, tedy že psychika, včetně našich emocí, touhy, potlačovaných křivd apod. je neoddělitelnou součástí nejen příčin vzniku některých onemocnění, ale i úspěšnosti jejich následné léčby.  Zařadili jsme proto do obsahu projektu i poradnu. Tam naleznete rady a doporučení odborníků, především (ale nejen) z oblasti psychologie, psychoterapie a psychiatrie. Budou se nám snažit poradit v otázkách, např. jak se vyrovnat s nemocí, jak sdělit diagnozu svým nezletilým dětem, jaké prostředky můžeme využít pro překonání paniky a úzkosti. Kde v sobě nalézt sílu a přesvědčení v jediný možný výsledek a tím je úspěšná léčba a překonání nemoci a v řadě dalších.

Jako prvním, kdo Vás přišel podpořit slovem i konkrétní pomocí je MUDr. František Matuška, vedoucí lékař – psychiatr, psychoterapeut a hypnoterapeut,  párový a rodinný terapeut.  Seznámit se s ním můžete v rozhovoru na úvodní stránce. Více o možnostech, které psychoterapeutické středisko Hermés nabízí, se dočtete v okénku poradny či na stránkách střediska www.hermesgroup.cz, kterého je pan doktor zároveň zakladatelem a ředitelem .

 

V průběhu roku pro Vás připravíme on-line chaty nejen s panem doktorem Matuškou, ale i s jeho kolegy např. z oboru psychologie apod. V rámci daných témat  tak budete mít možnost pokládat našim hostům otázky a dočkat se odpovědí obratem.


 

Hlavní roli jste v tomto projektu však bezesporu obsadili Vy, Vaše příběhy. Díky  nim můžeme společně sdílet Vaše zkušenosti, doporučení.  O roli sdílení a jeho důležitosti především v etapách bolesti, smutku a strachu nás koneckonců přesvědčil  i pan doktor Matuška v našem rozhovoru.  Prožíváte-li zrovna toto velmi těžké období, podělte se o své postoje, odhodlání či naopak chvilky, kdy nevíte, jak dál.

Pokud jste již svůj boj vyhráli, pomozte těm ostatním dodat elán a optimistický pohled. Podělte se o své chyby, pokud je ve svém ohlédnutí zpět naleznete. Pište i Vy, kteří nestojíte proti vlastní nemoci, ale jste, či jste byli oporou někomu nemocnému ve svém okolí.  Z příběhů, které jste nám poslali v uplynulých dvou ročnících, si často také připomeneme důležitost prevence a včasné diagnostiky. Pokud někoho vylekají  a  dovedou do ordinace lékaře na preventivní prohlídku, budou mít obrovský smysl.  Možná se někomu z Vás  podaří nad některým příběhem dokouřit svou poslední cigaretu, ani tento příběh pak nebyl zaslán zbytečně.

Pošli příběh Podělte se o svůj životní příběh

GENERÁLNÍ PARTNER NADACE:


GENERÁLNÍ PARTNER PROJEKTU:

NMP_logo_blue-green


PARTNEŘI:

   prague-web-logo    
  

   Právě teď

Cesta ke zdraví  Ombudsman pro zdraví

CON logo   bindu yoga     

GraviolaKamenný vesmír Insopro


MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

  

 

BuduPomahat  www.podpora-zdravi.cz

 

BTW_LiftmediaPřekvapení

webdesign Studio R3D, s.r.o.