HPV

Samoodběrový test HPV - sekundární prevence rakoviny děložního čípku

Onkologické onemocnění děložního čípku, způsobené HPV infekcí je v posledních letech často skloňovaným pojmem. Přibližně 50% žen v České republice není zapojených do národního skríningového programu na rakovinu děložního čípku. Primárně pro ně realizujeme tento projekt, kterým bychom chtěli docílit zvýšení povědomí o tomto často nenápadném zabijákovi a poukázat na důležitost prevence.

Přinášíme Vám jedinečnou možnost testování přítomnosti HPV virů. V případě pozitívního výsledku Vám bude sdělen přesný podtyp viru, což je nepostradatelné pro zhodnocení závažnosti a rizik, které by mohly negativně ovlivnit Váš zdravotní stav. To vše prostřednictvím samoodběrového HPV testu pro domácí použití, kterým si odeberete vzorek sama v pohodlí domova. Tento proces Vám zabere maximálně 5 minut. Na Ústavu molekulární a translační medicíny bude Váš vzorek vyšetřen a výsledek Vám bude diskrétně zaslán poštou. Vyšetřování vzorků probíhá molekulárně - biologickými metodami, na úrovni deoxyribonukleové kyseliny (DNA). Tato metoda je velice přesná a doporučená renomovanými světovými zdravotnickými organizacemi.

Test s testováním DNA na přítomnost HPV, Vám nabízí nadace Rakovina věc veřejná a můžete si ho zakoupit zde:  www.vecverejna.eu

 

Více informací na stránkách projektu www.vecverejna.eu.

Rakovina věc veřejná
Nadace pro výzkum rakoviny 
Dětská klinika Fakultní nemocnice v Olomouci
Puškinova 6
775 20 Olomouc

Tel.: +420 777341150
e-mail: grmolenska@vecverejna.cz

IČO: 25832026
Č.ú: 19-1093910277/0100

Rakovina věc veřejná - nadace pro výzkum rakoviny / webdesign Studio R3D