Nadační projekty

Benefiční módní přehlídka v divadle Hybernia

« zpět
10.11.2012

Ve čtvrtek 8.11.  2012 se v pražském divadle Hybernia uskutečnila tradiční benefiční módní přehlídka nadace Rakovina věc veřejná.
Módní přehlídka byla v letošním roce výjimečná z několika důvodů. Přehlídka byla výroční, protože nadace Rakovina věc veřejná – nadace pro výzkum rakoviny slaví již 15 let své působnosti. Za tu dlouhou dobu se podařilo zrealizovat již celou řadu projektů v Laboratoři experimentální medicíny.

Během módní přehlídky byly představeny krásné modely salonu Moravec - návrhářů Jiřího a Nadi Moravcových a svatebního salonu Caxa - návrhářky Blanky Kaksové.
Na scéně divadla Hybernia vypadaly modely opravdu skvostně a bez nároku na honorář šly přehlídku podpořit tyto české modelky: naše patronka Vlaďka Erbová,  Andrea Vránová, Jitka Kocurová, Renata Langmannová, Aneta Vignerová, Lucie Váchová, Veronika Chmelířová, Hanka Svobodová, Eliška Bučková, Hanka Věrná, Tereza Budková, Míša Gleisnerová, Míša Řeháková.
Svou přítomností akci podpořila také topmodelka Simona Krainová, která v rozhovoru všem hostům připomněla, jak je velmi důležité o problematice nádorového onemocnění veřejně mluvit a také pravidelně absolvovat preventivní prohlídky, jak to sama Simona Krainová dělá, jako máma od dvou dětí. Velmi si vážíme toho, že nás přišla topmodelka Simona Krainová podpořit a na byla na přehlídce přítomna v první řadě, jako čestný host. Děkujeme.
Všem modelkám touto cestou ještě jednou děkujeme za podporu.

V programu byl také představen malíř Jaroslav Spousta, který se rozhodl podpořit nadaci, my mu za tuto podporu děkujeme, těšíme se na spolupráci a jeho krásné obrazy andělů pod názvem: „Pod křídly andělů“ si mohli návštěvníci divadla Hybernia prohlédnout ve foyer.

Poděkování patří dále celému týmu, díky kterému se podařilo zrealizovat tento výjmečný, benefiční večer – patronka nadace Vlaďka Erbová, režisérka a choreografka večera Lenka Vinická, kadeřnický tým ze salonu Pavla Buřiče,  vizážistky Lucie Janků a Kačerovská Monika, společnost Epilla za kosmetické balíčky pro modelky, samozřejmě návrháři Jiří a Naďa Moravcovi, Blanka Kaksová, hostesky a všichni, kteří pomáhali s realizací přehlídky v zákulisí.

Celým benefičním večerem hosty provedli svým velice příjemným a lidským projevem moderátoři Honza Musil a Eva Decastelo. V rámci programu vystoupili zpěvačka Kateřina Mátlová, tanečník Yemi se svou JAD Company, zpěvák, který již více než 2 roky podporuje nadace Norbert Peticzký a hlavním hostem večera se stal zpěvák Michal David, který na závěrečném defilé doslova rozezpíval a roztančil celé divadlo a připravil všem zúčastněným krásný zážitek.
Všem, kteří vystoupili na benefici v divadle Hybernia patří velké poděkování, protože vystoupili bez nároku na honorář.

V závěru programu byl předán symbolický šek výtěžku ze vstupenek  ve výši 245 500,- Kč a spolu s dárci a partnery nadace byla celkem věnována nadaci neuvěřitelná částka ve výši 1 784 500,- Kč. Šek přebírala patronka nadace Rakovina věc veřejná Vlaďka Erbová a člen správní rady nadace Doc. Jiří Drábek PHd.
Vlaďka Erbová poděkovala všem, kteří se na projektu podíleli, za svou osobu i za nadaci Rakovina věc veřejná.
Realizace módní přehlídky ji stála 3 měsíce intenzivní práce a v rozhovoru na sebe prozradila, proč se této charitativní činnosti věnuje – ve svých 28 letech, jako maminka  3-leté holčičky, měla nemilou zkušenost s rakovinou, byl ji diagnostikován právě papilomavir děložního čípku. Ve finále naštěstí všechno dobře dopadlo, ale na takový zážitek se do konce života nezapomíná, navíc, pokud kolem sebe vidíte, že ne každému se podaří takto úspěšný konec. Správní rada nadace ji za tuto záslužnou práci z celého srdce děkuje.

Celou benefiční módní přehlídku nafotil fotograf Lukáš Navara, který nadaci podporuje již řadu let.

Mockrát děkujeme také všem partnerů i divákům v sále, kteří si zakoupili vstupenku.
Po skončení programu si všichni hosté mohli prohlédnout vystavené obrazy malíře Jaroslava Spousty, ochutnat připravené rautové občerstvení, pozdravit se a pohovořit o zážitcích z přehlídky.

Právě nový, preventivní a hlavně celorepublikový projekt, který se bude rozjíždět od příštího roku je projekt  na diagnostiku papilomavirů ženské populace a nadace Rakovina věc veřejná zakoupila ze získaných finančních prostředků ojedinělý přístroj na HPV screening.
Podrobněji bude projekt na HPV screening  představen na tiskové konferenci v lednu příštího roku.

Spolupořadatelé: 
       Městká část Praha 1
       Divadlo Hybernia
       Atelier Moravec
       Svatební centrum Caxa
       Dhoreografka a režisérka Lenka Vinická – LV coming s.r.o
       Patronka nadace Vlaďka Erbová
       Nadace Rakovina věc veřejná
       Česká MISS

Generální partneři:
      Live Sport 
      Star Group

Hlavní partneři:
     Trollbeads ČR 
     Žabka
     Sakury 
     A-line s.r.o.

Partneři:  
     Společnost Tristar 
     La Lorraine 
     Svatební salon Caxa
     Restaurace u Buldoka 
     Aline s.r.o. -
     ČP Zdraví 
     DAIKIN 
     Navarafoto

Aneta Vignerová
defilé přehlídky
defilé přehlídky
Eliška Bučková
Hanka Svobodová
Michal David
módní přehlídka
módní přehlídka
módní přehlídka
přebírání šeků - Petr Koukal a starosta Oldřich Lomecký
předávání šeků
předávání šeku - Petr Koukal
Renata Langmanová
Vlaďka Erbová a manželé Moravcovi
Vlaďka Erbová a Simona Krainová
zpěvák Norbert Peticzký
Eva Decastelo a Honza Musil
moderátoři a Simona Krainová
tanečník Yemi a jeho company
Vlaďka Erbová a manželé Moravcovi
moderátoři a modelky přehlídky
svatební šaty salonu Caxa
moderátoři a Simona Krainová
čestný host Simona Krainová
Doc. Drábek převzal šek
defilé přehlídky
defilé přehlídky
finále a předání šeku

Rakovina věc veřejná
Nadace pro výzkum rakoviny 
Dětská klinika Fakultní nemocnice v Olomouci
Puškinova 6
775 20 Olomouc

Tel.: +420 777341150
e-mail: grmolenska@vecverejna.cz

IČO: 25832026
Č.ú: 19-1093910277/0100

Rakovina věc veřejná - nadace pro výzkum rakoviny / webdesign Studio R3D