Nadační projekty

Badmintonista Petr Koukal natočil dokument

« zpět
16.01.2013

Badmintonista Petr Koukal, který  podporuje nadaci Rakovina věc veřejná a je patronem projektu Pošli příběh,  natočil velmi zajímavý a emotivní dokument pod názvem "Cesta snu".

Nový český dokument "Cesta snu" realizovaný v koprodukci HBO Europe a společnosti Total Help
Art
– mapuje klíčovou životní etapu vrcholového sportovce, dočasně postiženého zhoubnou chorobou. Jeho hrdinou je špičkový badmintonista Petr Koukal (nar. 1985), jenž před dvěma lety podstoupil odstranění zhoubného nádoru, bez ohledu na pooperační komplikace však pokračoval v tréninku a své úsilí korunoval účastí na olympiádě v Londýně 2012, jako vlajkonoš české výpravy. Svědectví o nezlomné vůli, jež podle námětu Koukalova duševního kouče a dlouholetého rodinného
přítele, Ivana Křenka, natočil režisér Vladimír Barák, měl na filmovém kanálu HBO premiéru 18. listopadu 2012.
Dokument – podmalovaný hudbou Petra Ostrouchova a frázovaný odpočítáváním času do londýnské olympiády – natočil zkušený český střihač Vladimír Barák, jenž spolupracoval na řadě úspěšných filmů (například Pelíšky, Želary, Občanský průkaz a další). Dokument Cesta snu je jeho první rozsáhlejší režijní prací.

Málokdo z nás si dovede představit, že by se mu život kvůli nemoci otočil o 360 stupňů. O to těžší je tuto skutečnost přijmout v mladém věku aktivního a úspěšného sportovce. Film ale ukazuje jeho nesmírnou osobní sílu a statečnost , kterou v sobě Petr Koukal nosí.
Proto nepřekvapí, když sám říká: ”Přál bych si, aby tento dokument měl motivační efekt. Aby nemocní nebo jinak nepříjemným osudem postižení lidé uvěřili ve slovo NÁVRAT. Nejen návrat ve smyslu uzdravení, ale také navrácení se do plnohodnotného života ještě silnější, než byli předtím. A ti šťastnější, kteří jsou zdraví a spokojení, snad po shlédnutí tohoto dokumentu získají ještě větší chuť do života!”

Cesta snu Petra Koukala zachycuje dva roky života mladého muže,  který si umí dát cíl a jít si za ním, i když je na cestě většinou úplně sám. Klobouk dolů před jeho vůlí bojovat a přejeme mu pevné zdraví a mnoho vítězných zápasů.


DVD "Cesta snu" si můžete objednat na eshopu Petra Koukala na webových stránkách: www.petrkoukal.com. Další zajímavé informace a traillery k filmu najdete na www.rakovinavarlat.cz

 

 

DVD cesta snu
Petr Koukal pro nadaci Rakovina věc veřejná

Rakovina věc veřejná
Nadace pro výzkum rakoviny 
Dětská klinika Fakultní nemocnice v Olomouci
Puškinova 6
775 20 Olomouc

Tel.: +420 777341150
e-mail: grmolenska@vecverejna.cz

IČO: 25832026
Č.ú: 19-1093910277/0100

Rakovina věc veřejná - nadace pro výzkum rakoviny / webdesign Studio R3D