O nadaci

2012

Výroční zpráva za období 1.1. 2012 - 21.12. 2012

Slovo na úvod
"Myslím na všechny, a vím, že až jednou budou zvonit zvony po celém světě, bude to den, kdy byl vynalezen Lék na rakovinu." Jan Saudek


Posláním nadace je podpora těchto oblastí :

- výzkum a vývoj protinádorových léčiv
- prediktivní a experimentální onkologie
- diagnostika a léčba maligních nádorů
- výchova a další vzdělávání odborníků (postgraduální studium)
- pomoc hemato-onkologicky nemocným dětem, úzká spolupráce se Sdružením ŠANCE
- šíření informací o problematice nádorových onemocnění, prevence a propagace zdravého životního stylu
- publikační činnost
Cíle nadace :

Vývoj nových protinádorových léčiv
Protinádorová léčiva patří mezi nejdůležitější součásti léčebných protokolů nemocných s maligním onemocněním. Přes úspěchy dosažené jejich použitím v klinické praxi, zůstávají výsledky protinádorové léčby nadále neuspokojivé a vyžadují aktivní přístup ze strany lékařů a vědeckých pracovníků při hledání nových preparátů s novými mechanismy účinku, menší toxicitou a schopností odolávat mechanismům odpovědným za navození rezistence nádoru na cytostatika. Naše úsilí je v tomto směru zaměřeno jednak na vývoj léčiv s novým mechanismem účinku (inhibitory cyklin-dependentních kináz, deriváty kyseliny betulinové, některé fytochemikálie s protinádorovým účinkem), na zlepšování struktury a biologických vlastností známých cytostatik (deriváty taxanů) a také na vývoj léčebných postupů založených na imunoterapii s využitím synteticky modifikovaných nádorových antigenů ve formě protinádorových vakcín.
Bližší a aktuální informace o činnosti laboratoře naleznete na stránkách www.lem-olomouc.cz

 

Velká módní přehlídka svatebních a společenských šatů
 
Dne 4. února 2012, se uskutečnila v Moravském divadle Olomouc „Velká módní přehlídka svatebních a společenských šatů“, jejíž výtěžek ze vstupného byl věnován na konto nadace Rakovina věc veřejná. Nad beneficí převzal záštitu olomoucký primátor, pan Martin Novotný.

Během velké módní přehlídky mohli diváci ve vyprodaném Moravském divadle Olomouc, shlédnout celkem 4 kolekce svatebních a společenských šatů, pocházejících ze svatebního a společenského centra  CAXA.

Krásné šaty se líbily většinou přítomným dámám, ale na závěr autorské přehlídky tleskalo zaplněné divadlo všem modelkám, modelům, malým roztomilým družičkám, které ozdobily tuto show a hlavně autorce Blance Kaksové.
Celým večerem prováděl hosty v divadle moderátor Honza Musil.
Mezi modelkami, které předvedly modely svatebního salonu CAXA a úžasnou autorskou přehlídku Blanky Kaksové mohli diváci vidět patronku nadace Rakovina věc veřejná modelku Vlaďku Erbovou, modelku Hanku Svobodovou nebo VICEMISS 2009 Hanku Věrnou.

Vlaďka Erbová převzala během večera spolu s ředitelkou nadace Renatou Hilšer Grmolenskou šeky od těchto partnerů:

- svatební a společenské centrum CAXA, šek ve výši 100 tisíc korun
- AutoSamson s.r.o., prodejce automobilů, šek ve výši 60 tisíc korun
- Trollbeads s.r.o., prodejce dánských šperků, šek ve výši 200 tisíc korun

Mezi jednotlivými módními kolekcemi benefiční večer podpořili také akrobatické duo DAE MEN, výherci soutěže Československo má talent, a houslové trio INFLAGRANTI.
Na úplný závěr „Velké módní přehlídky svatebních a společenských šatů“  předal pan primátor Martin Novotný symbolický šek z výtěžku ze vstupenek ve výši 67 tisíc korun do rukou pana profesora Vladimíra Mihála, předsedy správní rady nadace Rakovina věc veřejná a přednosty Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.
Celková částka z benefiční módní přehlídky,  věnovaná pro nadaci Rakovina věc veřejná byla 427 tisíc korun.
Nadace Rakovina věc veřejná děkuje všem, kteří se na produkci benefiční módní přehlídky podíleli, a také návštěvníkům divadla, kteří večer podpořili.
Poděkování patří také partnerům:
Generální partneři: STAR Czech s.r.o., Svatební a společenské centrum CAXA, prodejce automobilů AutoSamson s.r.o., Trollbeads-velkoobchod s dánskými šperky
Hlavní Partneři: Balus Stavebniny a.s., Hotel, Restaurant v Ráji Olomouc
Partneři: OMEGA-centrum sportu a zdraví
Mediální partner: Rádio Haná
Spolupořadatelé: Statutární město Olomouc, Moravské divadlo Olomouc, Filmstudio Olomouc
Fotograf: www.mirekbednarik.com


Vernisáž výstavy fotografií Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka
Putovní výstava fotografií Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka zahájila 3. ročník svého putování na severu Čech – v Teplicích.
Slavnostní vernisáž této výstavy se uskutečnila dne 18.2.2012 se v OC Olympia Teplice.. 
Vernisáž podpořila autorka fotografií Pavla Hodková s partnerem Janem Saudkem, moderátorského mikrofonu se ujal Honza Musil.
V průběhu vernisáže vystoupil také  zpěvák Norbert Peticzký (www.norbertp.com) se svou kapelou, který nadaci Rakovina věc veřejná podporuje již druhým rokem.
Výstava byla mimo jiné doplněna o fotografii patrona projektu POŠLI PŘÍBĚH, badmintonistu Petra Koukala (www.petrkoukal.com)
Návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavu v OC Olympia Teplice až do 31.3.2012.
 

Tisková konference dne 21. 2. 2012 v restauraci U Buldoka
Praha 21.2.2012 – Na tiskové konferenci ve smíchovské restauraci U Buldoka představila nadace Rakovina věc veřejná své partnery a sponzory a seznámila novináře s plánovanými aktivitami pro rok 2012.
Tisková konference se nesla v příjemném, takřka rodinném duchu. Moderování se již tradičně ujal Honza Musil a hned v úvodu připomněl, že nadace Rakovina věc veřejná letos slaví své již patnácté narozeniny. Poté představil jak stávající, tak nové patrony nadace, mezi něž patří tvář Nadace Rakovina věc veřejná Vlaďka Erbová, novinářka a fotografka Pavla Hodková a jejichž řady nyní rozšířili badmintonista Pavel Koukal a slovenský zpěvák Norbert Peticzký.
Profesor Vladimír Mihál pohovořil a výsledcích výzkumu a zmínil především úspěchy v oblasti léčby dětské leukémie a v prevenci a včasném podchycení rakoviny děložního čípku.
Také představili nový projekt, který se realizuje v Olomouc - Ústav molekulární a translační medicíny při Lékařské Fakultě Univerzity Palackého v Olomouci se stává technologickou infrastrukturou a platformou pro molekulárně orientovaný základní a translační biomedicínský výzkum, s cílem lépe porozumět molekulární podstatě nádorových a infekčních onemocnění.
Pavla Hodková po úspěchu putovní výstavy, která se již po tři roky každé dva měsíce stěhuje po městech v České republice, představila nový fotografický záměr – umělecké akty sportovců a dalších osobností, jimiž by chtěla zdůraznit jak krásu, tak zároveň křehkost a zranitelnost lidského těla. Z těchto fotografií vznikne kalendář pro rok 2013 a také vlastní výstava fotografií.

Prestižní soutěž Kalendář roku
Časopis Typografia ve spolupráci s agenturou M. I. P. Group a.s. uspořádal již 12. ročník prestižní soutěže Kalendář roku. Cílem soutěže je podpořit kreativitu, tiskovou a grafickou úroveň kalendářů v České republice a vyzdvihnout výjimečná díla v této oblasti. Do soutěže byl přihlášen také kalendář Piklio - Rakovina věc veřejná 2012 s patronkou Vlaďkou Erbovou a fotbalistou Tomášem Řepkou.
Do 11. ročníku soutěže se přihlásilo 56 příspěvků. Kalendáře si udržují vysokou úroveň.  Hodnotící maratón proběhl 16. března za účasti osobností z oborů polygrafie, fotografie, grafický a obalový design, reklama a marketing. Přihlášené kalendáře byly vystaveny 23. – 25. března na veletrhu Reklama, Polygraf.
Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo 24. března v Národním technickém muzeu.
Kalendář nadace Piklio -  Rakovina věc veřejná získal v této soutěži 3. místo v kategorii grafický tisk. Děkujeme mockrát porotě i celému týmu, který na kalendáři pracoval. Je to pro nadaci Rakovina věc veřejná velké povzbuzení do další charitativní práce.
Děkujeme.

Petr Koukal v TV Metropol
Dne 2.4.2012 byl hostem pořadu Pražení v TV Metropol, badmintonista, olympionik a také patron nadace Rakovina věc veřejná, Petr Koukal.
Petr Koukal promluvil nejen o své badmintonové kariéře, ale také o rakovině, kterou prodělal.  Petr Koukal onemocněl v roce 2010 rakovinou varlat, po nelehkém boji s touto nemocí se snaží opět navrátit mezi badmintonovou špičku a kvalifikovat se na Letní olympijské hry v Londýně.
Dále představil Petr Koukal svou spolupráci s nadací Rakovina věc veřejná, v které se stal v roce 2011 patronem.
Zmíněn byl mimo jiné i  časosběrný dokument CESTA SNU, který začal Petr natáčet prakticky ještě během svého boje s touto zákeřnou nemocí. Dokument mapuje Petrův boj s rakovinou, ale i jeho badmintonové úspěchy a neúspěchy.  Konec natáčení je plánován právě během LOH v Londýně.
Petr doufá, že se film stane příkladem a hlavně motivací pro mnoho dalších nemocných, že po úspěšné léčbě, je možný 100% návrat do života.

Premiéra videoklipu
Premiéra videoklipu "Peklo milencov" Norberta Peticzkého
Zpěvák a patron nadace Rakovina věc veřejná,  Norbert Peticzký, právě připravuje své debutové CD Alchymista.
Dne 27.4.2012 budete mít možnost poslechnout si pilotní singl „Peklo milencov “ z toho nového CD, jehož videoklip se natáčel v malé pevnosti Terezín.
Výtěžek z prodeje prvních 2500 ks alba Alchymista, se Norbert Peticzký rozhodl věnovat na podporu aktivit nadace Rakovina věc veřejná. Nadace mu za tento štědrý dar mockrát děkuje.


Tisková konference partnera nadace České pojišťovny ZDRAVÍ
Česká pojišťovna ZDRAVÍ představila na středeční tiskové konferenci nový produkt s názvem Gentleman Plus, který je jako jediný na našem pojistném trhu určen výhradně mužům a poskytuje jim tak pomoc a zajištění v případě obávaného karcinomu.  Pojištění se vztahuje na mužské orgány, zejména na karcinom předstojné žlázy – rakovinu prostaty a dále rakovinu tlustého střeva – jen tyto dva karcinomy totiž představují 35 % všech zhoubných nádorů u mužů. Část pojistného bude poukázána Nadaci pro výzkum rakoviny – Rakoviny věc veřejná, jejímž je Česká pojišťovna ZDRAVÍ partnerem. Tyto prostředky budou využity na výzkum léčby rakoviny.
Tiskové konference se zúčastnili představitelé České pojišťovny ZDRAVÍ - generální ředitel Ing. Miroslav Chlumský a ředitel podpory prodeje Ing. Miloš Panýr,  za lékaře doc. MUDr. Ladislav Jarolím, CSc. Moderování se ujal Jan Musil, který zde byl zároveň i jako zástupce projektu Pošli příběh, jenž zaštiťuje Nadace Rakovina věc veřejná.

Putovní výstava fotografií v Mladé Boleslavi
Dne 28.4 2012 se v Bondy centru v Mladé Boleslavi uskutečnila slavnostní vernisáž Putovní výstavy fotografií Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka.
Vernisáž podpořila autorka fotografií Pavla Hodková s fotografem Janem Saudkem, moderátorského mikrofonu se ujal Honza Musil.
V průběhu akce vystoupil také  zpěvák Norbert Peticzký (www.norbertp.com), který minulý týden vydal své debutové album Alchymista. Výtěžek z prodeje prvních 2500 ks prodaných CD putuje na konto nadace Rakovina věc veřejná.
Putovní výstava je mimo jiné doplněna o fotografie autorek příběhů projektu Pošli příběh – paní Ludmily Bábíkové a slečny Lucie Hudcové. Těšit se můžete také na fotografii Norberta Peticzkého.

Křest alba Alchimista zpěváka Norberta Peticzkého
Mladý zpěvák Norbert Peticzký vydal své debutové album Alchymista a nové album také pokřtil. Křest se konal 3.5.2012 v 19:30 v Angels Café na Vinohradské 30 v Praze 2 a kmotrovství alba se ujala modelka Vlaďka Erbová, fotografka a partnerka Jana Saudka Pavlína Hodková, olympionik Petr Koukal a moderátor Honza Musil.
Křest CD přišli také podpořit fotograf Jan Saudek, Džamila Stehlíková, režisérka Irena Pavlásková, starostka pro Prahu 2 Jana Černochová
Album Alchymista podpoří nadaci Rakovina věc veřejná a výzkum léčby rakoviny.
Norbert Peticzký již dva roky úzce spolupracuje s nadací pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná:: „Rakovina mi vzala sestřenici, kterou jsem miloval. Práce pro nadaci Rakovina věc veřejná mne naplňuje radostí, že i já mohu možná pomoci zachránit lidský život svou hudbou…“
Proto se rozhodl zříci svého honoráře z prodeje alba a výtěžek z nákladu 2 500 ks poputuje v plné výši právě nadaci Rakovina věc veřejná a bude použit na výzkum protinádorových léčiv.
Celková částka by se tak měla v konečném součtu vyšplhat na úctyhodných 450 000,- Kč, což je v našich krajinách nevídané gesto. Nadace si tohoto činu velmi váží a Norbertovi děkuje za podporu.

Putovní výstava fotografií se přesunula do Pardubic
Dne 23.6 2012 se v AFI Palace v Pardubicích uskutečnila slavnostní vernisáž Putovní výstavy fotografií Pavly Hodkové na podporu nadace Rakovina věc veřejná .
Vernisáž již tradičně podpořili autorka fotografií Pavla Hodková s partnerem Janem Saudkem,moderátorem vernisáže byl Honza Musil
 
 Olympijská aukce na serveru iDnes vynesla 576 tisíc korun
Dne 21. srpna 2012 proběhla olympijská dobročinná aukce na serveru iDnes.
Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých medailistů z olympijských her v Londýně.
Nejvíc stál dres šampiona mezi bikery Jaroslava Kulhavého, částka se vyšplhala až na 145 tisíc korun. Peníze se rozdělí mezi nadaci Rakovina věc veřejná a Konto BARIÉRY. Nadace Rakovina věc veřejná obdrží dar ve výši 288 tisíc korun. Děkujeme.
Částka 576 tisíc korun je rekordní - v žádné z jiných aukcí na portálu iDNES.cz se nevybralo víc.
en jediná z deseti aukcí skončila v plánovaný čas: v ostatních se rozpoutal velký boj. Třeba u stříbrného skifaře Synka taktický a vyčkávací - i s příhozy po stovkách částka narostla na 70 100. U Kulhavého zase zájemci přihazovali po tisícovkách až na 145 tisíc.
Nadace Rakovina věc veřejná mockrát děkuje všem sportovcům za podporu a za nezapomenutelný zážitek a přejeme všem hodně zdraví do další sportovní práce.
Velké poděkování patří také dražitelům a serveru iDnes, díky kterému se mohla tato tradiční aukce uskutečnit.
Děkujeme!
Kdo co dal do dražby a kolik se vybralo:
Jak se zrodila celková vybraná částka 576 tisíc
Oštěpařka Barbora Špotáková (zlato): podepsané holínky ... 100 000,-
Skifařka Mirka Knapková (zlato): olympijský dres ... 75 200,-
Moderní pětibojař David Svoboda (zlato): kord ... 61 500,-
Biker Jaroslav Kulhavý (zlato): olympijský dres ... 145 000,-
Tenistky Hlaváčková a Hradecká (stříbro): tričko a sukně ... 41 000,-
Skifař Ondřej Synek (stříbro): dres ... 70 100,-
Kajakář Vavřinec Hradilek (stříbro): helma ... 41 600,-
Překážkářka Zuzana Hejnová (bronz): olympijský dres ... 24 000,-
Havel, Trefil, Dostál, Štěrba ze čtyřkajaku (bronz): pádlo ... 10 600,-
Střelkyně Adéla Sýkorová (bronz): kšilt a patrony ... 7 000,-

Putovní výstava fotografií Ostrava
Dne 31.8. 2012 se v OC Galerie Ostrava uskutečnila slavnostní vernisáž Putovní výstavy fotografií Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka pro nadaci Rakovina věc veřejná .
Moderátorského mikrofonu se ujal Honza Musil, pohovořila i ředitelka nadace Rakovina věc veřejná Renata Hilšer Grmolenská, která představila nejbližší nadační projekty – projekt Pošli příběh, tradiční charitativní módní přehlídku, která se bude konat dne 8.11.2012 v divadle Hybernia v Praze.
V nespolední řadě také charitativní kalendář, v němž se pro kalendářní rok 2013 objeví naší přední sportovci a nafotila ho také fotografka Pavla Hodková.
Město Ostrava je předposlední putováním místem putování výstavy fotografií Pavly Hodkové.  Výstava se na konci října přemístí do Jihlavy, kde tak ukončí 3. ročník svého putování.

Slavnostní vyhlášení projektu
Dne 7.9.2012 se ve sportovním areálu HAMR sport Braník  konal již 2. ročník slavnostního vyhlášení projektu nadace Rakovina věc veřejná – POŠLI PŘÍBĚH. Ohodnoceni byli autoři pěti nejinspirativnějších příběhů.
Sportovně-relaxačním odpolednem vyvrcholil celoroční nadační projekt POŠLI PŘÍBĚH. V průběhu roku 2012 zasílali lidé z celé České republiky své osobní příběhy, které měly jednoho společného jmenovatele – rakovinu. Cílem projektu Pošli příběh je podělit se prostřednictvím takto zaslaných příběhů  o vlastní zkušenosti s touto nemocí  a tak pomoci a dodat sílu těm, kteří s touto nemocí bojují.
Odborná porota vybrala ze všech došlých příběhů pět nejinspirativnějších, které byly vyhlášeny právě během sportovního dne v areálu HAMR sport Braník.
Odpolednem provázel moderátor Honza Musil, který přivítal na pódiu patronku projektu – zpěvačku Naďu Urbánkovou. Naďa Urbánková zazpívala několik svých písní a tím tak zpříjemnila odpoledne všem přítomným.
Autorkou nejinspirativnějšího příběhu se stala slečna Kristýna Tesařová, které předala cenu patronka nadace Rakovina věc veřejná – modelka Vlaďka Erbová.
Vyhlášení projektu Pošli příběh podpořil také několikanásobný mistr ČR v badmintonu a patron projektu Petr Koukal, který má s rakovinou své osobní zkušenosti. Petr předal cenu autorce druhého oceněného příběhu – paní Lucii Vojákové.
Cenu autorce třetího příběhu, paní Nikole Weigertové, předala cenu ředitelka nadace Rakovina věc veřejná Renata Hilšer Grmolenská.
V průběhu vyhlášení vystoupil mimo jiné dlouholetý partner nadace Rakovina věc veřejná – zpěvák Norbert Peticzký, který předal cenu autorce čtvrtého příběhu – paní Olze Klepáčkové.
Autorkou pátého oceněného příběhu se stala paní Lenka P.
V samotném závěru vyhlášení projektu Pošli příběh pak vystoupili Fighters cheerleaders.
Po slavnostním vyhlášení projektu, následovala sportovní část odpoledne. Všichni přítomní měli možnost zahrát si badminton pod vedením olympionika a vlajkonoše české olympijské výpravy Petra Koukala.
Ti, kteří chtěli naopak uvolnit svou mysl, cvičili jógu s Vaškem Krejčíkem, majitelem Energy studia Praha. K dispozici byl také beach volejbal a bohatý doprovodný program pro všechny sportovce i nesportovce.
Dámy se nechaly nalíčit a poradit v péči o pleť od kosmetické společnosti Mary Kay, poradenství v oblasti stravy nabídlo studio Bosorka.
Všichni přítomní měli mimo jiné možnost vyšetření znamének od partnera projektu České pojišťovny ZDRAVÍ.

Soutěž souboj nevěst
V úterý 11.9.2012 předali zástupci redakce Tvoje svatba dárky všem finalistkám soutěže Souboj nevěst, hlavní cenu vyhrála paní Zuzana Příkaská.
V průběhu večera vystoupil mimo jiné zpěvák Norbert Peticzký, který spolu s patronkou nadace Rakovina věc veřejná Vlaďkou Erbovou převzal výtěžek z SMS hlasování. Výtěžek ze všech zaslaných SMS bude poukázán na konto nadace Rakovina věc veřejná.

Křest nadačního kalendáře Piklio 2013
Ve středu 10.10.2012 proběhl v krásném designovém hotelu Fusion v Panské ulici v Praze křest Piklio kalendáře 2013 nadace Rakovina věc veřejná-nadace pro výzkum rakoviny (www.vecverejna.cz). Na křtu nechyběla autorka kalendáře – fotografka Pavla Hodková a tváře charitativního kalendáře – naši přední sportovci. Výtěžek z prodeje kalendáře bude poukázán na konto nadace Rakovina věc veřejná a použit na výzkum léčby a diagnostiky nádorového onemocnění. Současně se křtem kalendáře startuje výstava fotografií Pavly Hodkové, na níž budou vystaveny jak fotografie sportovců, tak fotografie známých umělců. Výstava potrvá v hotelu Fusion až do prosince 2012.
V letošním roce se tváří kalendáře stali naši přední sportovci - Petr Koukal, Kateřina a Matt Emmonsovi, Ondra Synek, Martin Koukal, Vávra Hradilek, Mirka Knapková, Roman Šebrle, David Svoboda, Ondřej Kratěna,Tomáš Verner, Rostislav Vítek, Václav Krejčík a Michal Broš, kteří odhodili jinak pro ně tak typické sportovní dresy a ukázali svá nahá těla. Uměleckými akty chtěla autorka kalendáře Pavla Hodková zdůraznit krásu lidského těla, ale zároveň i jeho zranitelnost. Všichni sportovci se do focení kalendáře zapojili se silným odhodláním, za což jim patří velké poděkování.
„Moderátorského mikrofonu se již tradičně ujal Honza Musil. Honza Musil upozornil všechny přítomné hosty na to, že současně se křtem kalendáře startuje výstava fotografií Pavly Hodkové, na níž budou k vidění  jak fotografie sportovců, tak fotografie známých českých umělců (Klára Výtisková, Barbora Nesvadbová aj.).
Hudební produkcí zpříjemňoval večer talentovaný zpěvák, účastník soutěže Hlas Československa a dlouholetý patron nadace Rakovina věc veřejná, Norbert Peticzký.
Celý večer vyvrcholil slavnostním křtem kalendáře. Honza Musil pozval na pódium autorku kalendáře Pavlu Hodkovou, ředitelku nadace Renatu Hilšer Grmolenskou a dále sportovce – skifařku Mirku Knapkovou, kajakáře Vavřince Hradilka, běžkaře Martina Koukala, hokejistu Michala Broše a Ondřeje Kratěnu, plavce Rostislava Vítka a moderního pětibojaře Davida Svobodu.  Kmotrem kalendáře pro rok 2013 se stal zpěvák Norbert Peticzký. Všichni společně popřáli kalendáři hlavně prodejnost, díky které nadace získá finanční prostředky.

Benefiční akce Duchovní světlo
V pátek 12. 10. 2012 se v kapli Sacre Coeur v Praze konala benefiční akce "DUCHOVNÍ SVĚTLO", která proběhla ve spolupráci se společností Trollbeads.
Tváří večera je modelka Vlaďka Erbová, která je patronkou nadace Rakovina věc veřejná již několik let. V jedinečném interiéru a nenapodobitelné atmosféře kaple se představily kolekce české návrhářky Jiřiny Tauchmanové a šperků zn. Trollbeads.
Celý večer se nesl v duchu křišťálově bílého světla jako symbolu lidské duše a její neviditelné krásy. Představena byla také nová kolekce Trollbeads, která byla právě uvedena na trh pod názvem Spiritual Collection. Večerem hosty provedla moderátorka Lejla Abasová.
Akci doprovázela ukázka ruční výroby skla a prodej exkluzivních a těžko dostupných kousků z Trollbeads Muzea i klasické kolekce. Pro hosty to bylo velmi příjemné a zajímavé zpestření. Na místě se prodávali také mince Troll coin z charitativního projektu Trollbeads ČR. Děkujeme všem, kteří nás koupí mince podpořili.
Také vstupenkou na akci bylo zakoupení produktu s názvem Troll Coin (charitativní mince). Nákupem této mince věnuje společnost Trollbeads 500 Kč na výzkum a diagnostiku nádorového onemocnění. Děkujeme společnosti Trollbeads a je nám ctí účastnit se tak exkluzivního projektu. Na závěr večera předali manželé Hradilovi nadaci symbolický šek ve výši 200 tisíc korun.
Všem děkujeme za podporu.

 Putovní výstava fotografií v Jihlavě
Dne 26.10.2012 se v City Park Jihlava uskutečnila slavnostní vernisáž Putovní výstavy fotografií Pavly Hodkové na podporu nadace Rakovina věc veřejná.
Moderátorského mikrofonu se ujal Honza Musil, během vernisáže zazpíval finalista soutěže Hlas Československa a patron nadace RVV - Norbert Petický (www.norbertp.com), který na začátku května 2012 vydal své debutové CD Alchymista.
Vernisáž podpořila také fotografka Pavla Hodková a Jan Saudek.
Výstava zakončí v Jihlavě 3.ročník svého putování.


Kniha Mámin seznam v prodeji
Mámin seznam, to je název knihy, která právě vyšla v listopadu 2012  v nakladatelství Mladá fronta, a která se ihned po svém vydání ve světě stala bestsellerem.
Kniha je založena na skutečném příběhu maminky dvou malých synů, které lékaři zjistili rakovinu v pokročilém stadiu a ona věděla, že se nemůže vyléčit. Když tušila, že smrt se blíží, začala s pomocí manžela sepisovat rady a pokyny, jimiž se po jejím odchodu mají řídit, a nazvala je Mámin seznam.
Je v něm vypsané krok za krokem všechno, na co nemá táta při výchově synů zapomenout,co by měli kluci dodržovat a jak si máma představuje, že mají žít bez ní. Psala to jednak proto, aby se manžel necítil po její smrti tak sám a věděl si rady, ale také proto, aby na ni kluci nezapomněli a aby na ně mohla dál působit, a také se s tím vyrovnávala se smrtí.
O Mámině seznamu se pak dozvěděl místní tisk a po velkém ohlasu v celonárodních anglických médiích se táta rozhodl, že celý příběh převypráví. Je to velmi dojemné čtení, prosté, věcné a v závěru i nadějeplné.
Zakoupením knihy podpoříte nadaci Rakovina věc veřejná, jež financuje výzkum nových protinádorových léčiv v Laboratoři experimentální medicíny v Olomouci.

BeskyTerra 2012 přispěla na výzkum léčby rakoviny
BeskyTerra, seriál triatlonů a duatlonů v Beskydech a přilehlém okolí, se rozhodla v letošním roce věnovat část finančních prostředků ze startovného nadaci Rakovina věc veřejná.
V pátek 26.října bylo v Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci definitivně dosaženo cíle BeskyTerry 2012 a zástupcům nadace Rakovina věc veřejná byl předán šek na 11 000 Kč, což je částka, která byla vybrána ze všech 7 závodů letošní BeskyTerry.
Za nadaci Rakovina věc veřejná se tohoto setkání zúčastnily první dámy nadace - paní Renata Hilšer Grmolenská a paní Martina Husková. Za Ústav molekulární a translační medicíny, do kterého jsou veškeré prostředky nadace směřovány,pan ředitel doc.MUDr. Marián Hajdúch,PhD. Za BeskyTerru Tomáš Mareček a Vlasta Zbranek.
Děkujeme organizátorům, ale i všem závodníkům za podporu! Velice si jí vážíme.

Benefiční módní přehlídka v divadle Hybernia
Ve čtvrtek 8.11.  2012 se v pražském divadle Hybernia uskutečnila tradiční benefiční módní přehlídka nadace Rakovina věc veřejná.
Během módní přehlídky byly představeny krásné modely salonu Moravec - návrhářů Jiřího a Nadi Moravcových a svatebního salonu Caxa - návrhářky Blanky Kaksové.
Na scéně divadla Hybernia vypadaly modely opravdu skvostně a bez nároku na honorář šly přehlídku podpořit tyto české modelky: naše patronka Vlaďka Erbová,  Andrea Vránová, Jitka Kocurová, Renata Langmannová, Aneta Vignerová, Lucie Váchová, Veronika Chmelířová, Hanka Svobodová, Eliška Bučková, Hanka Věrná, Tereza Budková, Míša Gleisnerová, Míša Řeháková.
Svou přítomností akci podpořila také topmodelka Simona Krainová, která v rozhovoru všem hostům připomněla, jak je velmi důležité o problematice nádorového onemocnění veřejně mluvit a také pravidelně absolvovat preventivní prohlídky, jak to sama Simona Krainová dělá, jako máma od dvou dětí. Velmi si vážíme toho, že nás přišla topmodelka Simona Krainová podpořit a na byla na přehlídce přítomna v první řadě, jako čestný host. Děkujeme.
V programu byl také představen malíř Jaroslav Spousta, který se rozhodl podpořit nadaci, my mu za tuto podporu děkujeme, těšíme se na spolupráci a jeho krásné obrazy andělů pod názvem: „Pod křídly andělů“ si mohli návštěvníci divadla Hybernia prohlédnout ve foyer.Poděkování patří dále celému týmu, díky kterému se podařilo zrealizovat tento výjmečný, benefiční večer – patronka nadace Vlaďka Erbová, režisérka a choreografka večera Lenka Vinická, kadeřnický tým ze salonu Pavla Buřiče,  vizážistky Lucie Janků a Kačerovská Monika, společnost Epilla za kosmetické balíčky pro modelky, samozřejmě návrháři Jiří a Naďa Moravcovi, Blanka Kaksová, hostesky a všichni, kteří pomáhali s realizací přehlídky v zákulisí.Celým benefičním večerem hosty provedli svým velice příjemným a lidským projevem  moderátoři Honza Musil a Eva Decastelo. V rámci programu vystoupili zpěvačka Kateřina Mátlová, tanečník Yemi se svou JAD Company, zpěvák, který již více než 2 roky podporuje nadace Norbert Peticzký a hlavním hostem večera se stal zpěvák Michal David, který na závěrečném defilé doslova rozezpíval a roztančil celé divadlo a připravil všem zúčastněným krásný zážitek.
V závěru programu byl předán symbolický šek výtěžku ze vstupenek  ve výši 245 500,- Kč a spolu s dárci a partnery nadace byla celkem věnována nadaci neuvěřitelná částka ve výši 1 784 500,- Kč. Šek přebírala patronka nadace Rakovina věc veřejná Vlaďka Erbová a člen správní rady nadace Doc. Jiří Drábek PHd.

Noví partneři
TV METROPOL se stala novým partnerem nadace
Televize Metropol je česká televizní stanice, která vysílá pouze pro Prahu. Svým divákům nabízí bohatý program – pravidelné zprávy, tipy na zajímavé kulturní akce v Praze, pravidelně vysílá také tématické magazíny (Děti v Praze – magazín o pražských školách a akcích pro děti, Praha v pohybu – magazín o sportu a využití volného času v metropoli, Na zdraví – „Pořad, který se nestraší, ale pomáhá“ a mnoho dalších. Více informací na www.metropol.cz
V pátečním pořadu Pražení, který TV Metropol také vysílá, vystoupil mimo jiné zpěvák a patron nadace RVV Norbert Peticzký se svou kapelou. Na záznam pořadu se můžete podívat zde: http://www.metropol.cz/widgets/show/4323/

Společnost NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o. podporuje nadaci Rakovina věc veřejnáNáš nový hlavní partner - společnost NaturaMed Pharmaceuticals s. r. o. nabízí svým zákazníkům vysoce kvalitní a čistě přírodní doplňky stravy, které mohou mít zejména preventivní účinky proti různým zdravotním problémům, například se srdíčkem nebo klouby. Tyto produkty nabízíme z toho důvodu, abychom našim zákazníkům ukázali, jak důležité je se starat o své zdraví a jak důležitá je prevence. S tímto přístupem k naší obchodní činnosti bychom rádi pomohli k celkovému zlepšení zdravotního stavu obyvatelstva a k podpoře zdravého životního stylu obecně. Se společností NaturaMed Pharmaceuticals s. r. o. spolupracuje také například olympijská vítězka Kateřina Neumannová.
Protože zástupci této společnosti cítí sociální zodpovědnost, rozhodli se pro podporu vědeckého práce nadace „Rakovina věc veřejná“, která probíhá v Ústavu molekulární a translační medicíny v Olomouci. Výzkumné a diagnostické projekty  Laboratoře experimentální medicíny nadace spolufinancuje.
 


 

Rakovina věc veřejná
Nadace pro výzkum rakoviny 
Dětská klinika Fakultní nemocnice v Olomouci
Puškinova 6
775 20 Olomouc

Tel.: +420 777341150
e-mail: grmolenska@vecverejna.cz

IČO: 25832026
Č.ú: 19-1093910277/0100

Rakovina věc veřejná - nadace pro výzkum rakoviny / webdesign Studio R3D